Bu valiler Trump'ı kolayca yenerdi. Neden Harris ve onlar değil?

Editöre: Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Kaliforniya başkanlığına aday olsaydı, ezici bir çoğunlukla kazanırdı. Ne yazık ki, Amerika Birleşik Devletleri başkanlığına aday oluyor. (“Kaliforniyalı Kamala Harris gerekli bir seçimdi ama en iyi aday değildi,” köşe yazısı, 22 Temmuz)

Belki ben alaycıyım ama kritik eyaletlerdeki seçmenlerin çoğunluğunun San Francisco Körfez Bölgesi'nden liberal bir renkli kadını benimseyeceğine inanmıyorum. Yanılıyor olmayı ister miydim? Elbette. Önyargıdan nefret ediyorum ama bu, önyargının var olmasını engellemiyor.

Eğer 2024 sağlıklı bir ortamda normal bir seçim olsaydı, tamam, Harris'e bir şans verin, bunu hak ediyor diye düşünürdüm. Ama Trump kazanırsa, ülkemiz için felaket olur.

Trump'ı yenmek çok kolay ve Demokrat liderliğin neden basit bir çözümü benimsemediğini anlamıyorum. Ancak çözüm, ilericilerin bir fedakarlık yapmasını ve pastanın dörtte üçünü almaya razı olmasını gerektirecek.

Demokrat Parti platformunu %80 oranında benimseyen ancak bazı konularda merkez sağda olan birkaç önemli, popüler figür var; Senatör Joe Manchin (IW.Va.), Pensilvanya Valisi Josh Shapiro ve Kentucky Valisi Andy Beshear bunlardan bazıları. Bu adamlar kırmızı eyaletlerde kazandılar ve bağımsız seçmenlere hitap ediyorlar.

Harris, şu anki başkan yardımcılığı görevini sürdürerek ve yakın gelecekte başkanlık için aday olarak özgür dünya için bir kahraman olma şansına sahip.

Lanny Levine, Marina del Rey

..

Editöre: George Skelton'ın köşe yazısının ekşi üzüm olduğunu düşünüyorum ama onun bu işte bir köpeği yok.

Harris en iyi seçim değilse, Skelton başka birini isimlendirmeli. Neden isimlendirmediğini merak ediyorum. Skelton'ın köşesini okuduktan sonra, nitelikleri göz önüne alındığında Harris'in gerçekten de en iyi seçim gibi göründüğünü düşünüyorum.

Patricia Levinson, Culver Şehri