Editöre Mektuplar: Güvenilir bağımsız eczanelerin olduğu günleri özlüyorum

Editöre: Köşe yazarı Michael Hiltzik'e övgüler Her tüketicinin eczane aracıları tarafından nasıl manipüle edildiğine dair açıklayıcı raporlama ve bunlara sahip olan CVS gibi şirketler. Karlarını artırmak için fiyatları yükseltiyorlar, en az karşılayabilenler ise umutsuzca ihtiyaç duyulan ilaçlar için aşırı ödeme yapıyor.

Eczane sahiplerinin, hastanelerin, ilaç şirketlerinin, sigortacıların ve doktor gruplarının hepsinin acımızdan büyük kâr sağlayan tekel şirketler tarafından yutulduğunu açıklıyor. Federal Ticaret Komisyonu'nun bu kitlesel soygunu gerçekten ele almasını umuyorum. İlaç enflasyonundan Biden'ı sorumlu tutmayın. Şişman kârlar elde eden şirketleri suçlayın.

Alex Ben Block, Encino

..

Editöre: Eczane yönetim şirketleri sağlık sektörüne girmeden önce Amerika Birleşik Devletleri'nde 50.000'den fazla bağımsız eczane vardı. Şimdi ise yaklaşık 19.500 tane var.

Yönetim şirketleri eczaneler tarafından sunulan talepleri değerlendirir, bazılarını öder ve bazılarını reddeder. Ve giderek daha sık olarak, bu şirketler bağımsız eczanelere dağıttıkları ilaçların maliyetinden daha az ödeme yaparak onları işsiz bırakmaktadır.

Mevcut eğilim devam ederse, müşterilerin reçete yönetim gruplarının büyük ölçüde sahip olduğu zincir eczaneler veya posta yoluyla sipariş eczanelerinden başka seçeneği kalmayacak.

Eczacının sizi isminizle karşıladığı, serbest eczanelere gitme günleri artık geride kalıyor.

Herbert Weinberg, Marina del Rey

..

Editöre: Eczane fayda yöneticileri hakkındaki yazı, olabilecek korkunç şeyleri anlatıyor, ancak ne olduğunu anlatmıyor. Daha da kötüsü, köşe yazarı araştırmasını Medicare Part D ile sınırlıyor ve Part C'den hiç bahsetmiyor.

Eşim ve ben Medicare Bölüm C kapsamındayız ve reçeteli ilaçlarımızın maliyetinden ve genel olarak tıbbi bakımımızın kalitesinden ve maliyetinden daha fazla memnun olamazdık. Olabilecek en iyi şey.

Özel sigortanın hükümet programlarından daha verimli olabileceği veya daha etkili olduğu gerçeğini kabul edebilseydik, Medicare Bölüm C, Herkes İçin Medicare planı için mükemmel bir model olurdu.

Kevin Minihan, Los Angeles