Editöre mektuplar: The Times'ın LA Etkili Kişiler listesine başka kimler eklenebilir?

Editöre: The Times'ın Lynda ve Stewart Resnick'i övmesinden hayal kırıklığına uğradım. Los Angeles Etkili dizi, çiftin Kaliforniya'nın değerli su kaynaklarının kontrolünü halktan alıp Resnick'in dev tarım işletmesinin eline veren anlaşmalardaki katılımını görmezden geliyor. Bağışlayacak kovalarca paraları olması şaşırtıcı değil; Central Valley'deki diğerleri susuzluktan ölürken, onların kovası taşıyor.

Patrick Nolan, Los Angeles

..

Editöre: LA Influential'da sendika ve LA County Demokrat Parti liderlerinin olmaması beni şok etti. LA County Emek Federasyonu'na liderlik eden ilk kadın olan Eyalet Senatörü Maria Elena Durazo ve grubun şu anki başkanı olan Yvonne Wheeler, en azından Kris Jenner kadar etkili. Mark Gonzales ve Mark Ramos, Belediye Başkanı Bass'ın seçiminde öncü olan ve Rick Caruso'nun kazanmak için harcadığı 100.000.000$'ın üzerindeki parayı engelleyen LA County Demokrat Partisi'ne liderlik ediyor. The Times gösteriş ve paraya aşık ama LA'de yaşayan 10.000.000 kişinin çoğu için asgari ücret artışları ve sağlık hizmeti Pom Wonderful'dan daha önemli.

John Gallogly, Los Angeles

..

Editöre: 99 Ranch'teki yeni nesil liderler Jonson ve Alice Chen, The Times'ın LA Influential listesine dahil edildi. Bir etnik market zincirinin tanınması cesaret verici, çünkü sıkı çalışmaları birçok Asyalı Amerikalının başarısını yansıtıyor.

Bu bağlamda, sadece müdürler ve departman başkanları değil, tüm mağaza çalışanlarına 36 saat yerine 40 saatlik bir çalışma haftası teklif etmeyi ve ayrıca birkaç ücretli tatil günü sağlamayı düşünmelerini öneriyorum. Birçok mağaza çalışanı altı günlük bir çalışma haftasında çalışıyor ancak 40 saat çalışmadıkları için ücretli tatil günleri reddediliyor. Kaliforniya'nın yakın zamanda yaptığı değişiklik sayesinde artık yılda beş ücretli hastalık iznine sahipler. Ücretli tatil izni sunmak maliyetli olabilirken, Chen'lerin çabaladığı %1'lik iyileştirme olabilir — çalışanlarınıza bakmak.

Jackie Furman ve Yorba Linda