Editöre Mektuplar: Trump'ın kongre konuşmasını dinledikten sonra, 'yeni' bir Trump mı var?

Editöre: Trump ilan etti dün geceki adaylık konuşmasında Pensilvanya'daki mitinginde bir suikastçının kurşunuyla neredeyse öldürüldüğünde, “Tanrı benim yanımda olduğu için” kendini güvende hissettiğini söyledi.

Kendisi ve bütün iyi insanlar, ölümden kurtulmuş olmanın ve siyasi sürecin demokratik bir şekilde devam edebilmesinin rahatlığını yaşıyor.

Trump'ın hayatına yönelik bu girişime verdiği sert yanıt ve bu olaydan kaynaklanan şaşırtıcı olmayan sempati, anketlerde ona güç kazandırmış gibi görünüyor.

Peki bu gerçekten Tanrı'nın bir hediyesi miydi?

Trump ve destekçileri anketlerdeki dalgalanmanın Biden'ın kenara çekilmesi çağrılarını artırdığını görmüyor mu? Biden ayrılırsa Demokratların başkanlığı kazanacak daha rekabetçi bir aday gösterebileceğini görmüyor mu? Bu durumda Trump'ın davalarının devam edeceğini ve muhtemelen yıllarca hapis yatabileceğini görmüyor mu?

MAGA Cumhuriyetçileri “ilahi takdirin” parıltısı altında güneşleniyorlar. Bekledikleri gibi sonuçlanmayabilir.

Ve eğer Trump kaybederse, Demokratlar bunun Tanrı'nın en başından beri istediği şey olduğunu söyleyebilirler.

Daniel Shafer, Los Angeles

..

Editöre: Belki de 45'in dün geceki adaylık kabul konuşmasında söylediği en büyük yalan “Size sadakat ve dostluk elimi uzatıyorum.” Sözsüz alt metin ise “Eğer renkli bir insan, LGBTQ topluluğunun bir üyesi veya bir göçmen değilseniz.” idi. Aksi yönde düşünen herkes kendisini PT Barnum'un rezil enayilerinden biri olarak görebilir.

Bill Waxman, Simi Vadisi

..

Editöre: “Trump'ın Büyük Gecesi” başlığınızı okudum ve ne geceydi. Kongreyi büyük bir kase dondurma yerken izledim. Kalabalık gülüyordu, bazen ağlıyordu, bu haftaki tüm harika konuşmacıları dinlerken, oğulları ve büyükbabasına karşı büyük bir sevgiyle konuşan değerli 17 yaşındaki torunu da dahil. O bir yıldızdı.

Ne coşkulu bir kalabalıktı! Ne muhteşem bir gösteriydi; çok muhteşemdi ve tema aşktı — Amerika'ya ve Trump'a olan aşk!

Trump yanıp sönen ışıklarla içeri girdi ve 90 dakika boyunca konuştu. Bandajlı kulağı görünüyordu, kalabalıktaki bazılarının saygı göstermek için kulakları bandajlıydı. Trump öldürülen adamın anısına asılan üniformanın kaskını öptü ve bu adamın ailesi için toplanan paradan bahsetti. Tezahüratlar oldu ve ardından tüm aile sahneye çıktı, muhteşem Melania da dahil. Ve sonra balon düştü, kırmızı, beyaz ve mavi — ve son olarak parlak altın balonlar! Ne geceydi.

Elaine Vanoff, Batı Hollywood

..

Editöre: Trump'ın bir suikastçının kurşunuyla ölmekten kurtulduğu ikiyüzlülüğüne ne kadar daha devam edeceğiz, çünkü Trump'ın dediği gibi, “Tanrı onun üzerindeydi”. [his] “tarafından mı?” Bu mantığı kullanarak, ailesini korumak için kurşun yiyen gerçek bir kahraman olan Corey Comperatore'nin yanında Tanrı yoktu. Ve her konuşmacı sunumunu şovenist “Tanrı Amerika'yı Korusun” ile mi bitirmek zorunda? Bu, yalnızca Amerika'nın uluslararası sahnede istediğini yapabileceğini düşünenleri cesaretlendiriyor. Ben, hangi bireyleri bağışlayacağına karar veren ve bazı ulusları kutsayan ama diğerlerini kutsamayan bir tanrının parçası olmak istemiyorum.

Raoul Hutchens, Los Angeles

..

Editöre: Bu haftaki Cumhuriyetçi Ulusal Kongresi'ndeki anlatı, Donald Trump'ın dönüştüğü yönündeydi: Yeni bir Trump var. Birleştirici. Bir suikastçının kurşunuyla karşılaşmasının ardından ikinci bir şans verilen alçakgönüllü, daha empatik bir adam.

Bana göre bu, Richard Nixon – Yeni Nixon – hakkında 1968 seçim kampanyasından önce ve sırasında söylenenleri ve 1972'deki yeniden seçilme kampanyasına kadar devam edenleri hatırlatıyor. Ne yazık ki, Watergate ifşaatlarına kadar Yeni Nixon diye bir şeyin olmadığını öğrenemedik. Yeni etiketin ne olduğu ortaya çıktı: bir oyun. Bir yalan. Açıkça aynı eski Hileci Dick Nixon'dı.

Neyse ki Amerika için, “Yeni Trump” etiketi de olduğu gibi ortaya çıktı: bir oyun ve yalan. Nixon'ın oyunu seçiminden yıllar sonrasına kadar tam olarak ortaya çıkmamış olsa da, Yeni Trump 2024 seçimlerinden önce, sözde aydınlanmasından sadece birkaç gün sonra ve kabul konuşmasını bir teleprompter'da okuduktan yaklaşık 10 dakika sonra ortaya çıktı. Gerçek Trump, bölücü, yalancı, intikamcı, intikam arayan, bekleyen otoriter ve isyancı olarak ortaya çıktı.

David W. Steuber, Laguna Sahili