'Robert'ın sarayı' tarihte pek iyi görünmeyecek. Baş yargıç umursuyor mu?

Editöre: John G. Roberts Jr., iyi ya da kötü, her Yüksek Mahkeme dönemine, başkanlık eden baş yargıcın adını verdiğini bilmelidir. (“Seçmenler yargı sistemimizin de 2024 seçimlerinde olduğu mesajını alacaklar mı?” Görüş, 24 Mayıs)

Eğer baş yargıç olarak kendi mirası ve Roberts mahkemesinin mirası hakkında zerre kadar endişe duyuyorsa, bazı yargıçların en çıkarcı ve partizan davranışlarını ortadan kaldırması ona düşüyor.

Kişisel itibarı lekeleniyor ve bu yargıçların algılanan kısa vadeli kazanımlarına rağmen, tarih büyük olasılıkla Roberts mahkemesini Amerikan adaleti ve adil oyun üzerinde bir leke olarak değerlendirecek.

Tabii Roberts acilen ihtiyaç duyulan bazı reformları yapmadığı sürece.

Mort Tuchin, Poway, Kaliforniya.

..

Editöre: 2005 yılında Başkan George W. Bush tarafından atanan Yargıç Samuel A. Alito Jr., üçüncü taraf adayı Ralph Nader'in mevcut Yüksek Mahkeme'ye ve onun son kararlarına mirası olarak görülmelidir.

Bu tarih göz önüne alındığında, Robert F. Kennedy Jr.'ın ve diğer üçüncü taraf adayların 2024'teki adaylıklarından kaynaklanan mahkeme mirasının kim olabileceğini merak ediyorum.

Olasılıklar “herhangi bir oylamada güvensiz” olabilir.

Nick Caskey, Santa Ana

..

Editöre: Bir zamanlar küçük bir kasabada yargıçtım. Eğer eşim evin önünde ters bayrak dalgalandırsaydı, ona üzülürdüm ve onu indirirdim.

Eğer onu tekrar kaldırsaydı, ben de aşağı çekip dışarı çıkardım.

Doğru olanı yapmak ve Anayasayı korumak cesaret ister.

Allan Harris, Los Angeles

..

Editöre: Ne kadar üzücü. İlk başta Yargıç Clarence Thomas ve onun isyanı destekleyen karısı vardı, şimdi de Alito ve onun isyancı bayrak taşıyan karısı var.

İyi ki hiç kimse “birleşik Reich”tan söz etmiyor.

Cal Teraoka, Huntington Plajı