Trump-Vance kürtaj dansının bu kadar rahatsız edici olmasının nedeni bu

Editöre: Kürtaj hakları ve nihayet Roe vs. Wade'i ulusal çapta kutsallaştıran bir yasanın Kongre tarafından çıkarılması gerekip gerekmediği hakkındaki tüm görüş köşelerinde, neden hiç kimse bunun erkekler ve kadınlar için yalnızca yaşadıkları yere göre eşit olarak uygulanmayan bir hakkın tek örneği olduğundan bahsetmiyor? (“Parti platformundaki ifadeyi değiştirdiler, ancak GOP hala kürtajı yasaklamak istiyor” başyazı, 18 Temmuz ve “Bu, Trump ve Cumhuriyetçilerin kadın seçmenlere söylediği en önemli yalanlardan biri” Görüş, 21 Temmuz)

Erkeklerin hangi eyalette olduklarına bağlı olarak ihlal edilebilecek veya ortadan kaldırılabilecek bir hakka örnek verin.

Bu konu kürtaj meselesi değil, bireysel beden bütünlüğüne ilişkin eşitlik meselesidir.

Bu Kasım ayındaki seçim, bir kadının temsil hakkına destek ve federal mahkemelere kimin yargıç atayacağı temelinde olmalı. Ülkemiz herhangi bir şeyi savunuyorsa, o da anayasal haklarımızın evrensel olduğudur.

Anita Rufus, Palm Çölü

..

Editöre: Kürtajın basit gerçeği, çoğu durumda annenin, uygun şekilde beslendiğinde sağlıklı bir insana dönüşecek olan genetik olarak farklı bir insan embriyosunun veya fetüsünün hayatına son verme yönünde tek taraflı bir karar almasıdır. Bu kişi, kendisinin ve partnerinin genetiğini paylaşacaktır, ancak kürtajdan sanki babanın düşünceleri ve istekleri önemsizmiş gibi bahsediyoruz.

Kürtaj, ilk etapta planlanması gereken bir zorluğa karşı barbarca bir yaklaşımdır. Cinsel özgürlükle birlikte sorumluluk gelir.

Başkan Yardımcısı Kamala Harris, saygımı kazanmak istiyorsa, bu konuyu nasıl ele almayı planladığının tonunu belirlemelidir. Hamilelik hem baba hem de anne için önemlidir. Erkeklerin herhangi bir hakkı var mıdır?

Jim Kennedy, Smyrna, Tenn.

..

Editöre: The Times'ı her gün baştan sona okuyan biri olarak kürtajla ilgili iki görüş yazısı görmek beni çok heyecanlandırdı.

Ancak köşe yazarı Robin Abcarian ile bir sorunum var. Şöyle yazmış: “Trump'ın Cumhuriyetçi Parti'yi devralmasını borçlu olduğu yüksek sesli Hristiyan sağ, kadınların asla kürtaj yaptırmasını istemiyor, nokta.”

Bir Hıristiyan olarak bu ifadeyi sevmiyorum. San Juan Capistrano'daki liberal bir kiliseye aitim.

Eski Başkan Trump ve aday arkadaşı Sen JD Vance'in (R-Ohio) gaz verme çabası, banliyö kadınlarını kazanma çabasıdır. Cumhuriyetçi Parti, seçmenleri kürtaj konusundaki duruşu konusunda kandırmak için çabalıyor.

Kathy Steele Herrmann, Rancho Mission Viejo

..

Editöre: GOP kongresini izledikten sonra Cumhuriyetçi okuyuculara bir sorum olacak. Ama önce açıklayayım.

Çocukluğumda bir dolandırıcıyla tanıştım (bir arkadaşımın babası) ve bana söyledikleri tekrarlanmaya değer: Bir dolandırıcı sana yalan söylüyorsa, bunun nedeni senin ya aptal ya da cahil olduğunu düşünmesidir.

Soruma gelince: Yalanlarının doğru olduğunu ısrarla söylediğinizde -yani yüksek sesle ısrar ettiğinizde- dolandırıcıya ne söylüyorsunuz? İpucu: Cahil olduğunuz anlamına gelmiyor.

Steve Downs ve Perris